Brighton Loveseat, White Vinyl
Item Code
BRLVWH
The white vinyl Brighton Loveseat can elevate your event space inside or out. Partner with the modular Brighton Collection to create larger lounge seating.
Login to view and save your favorite products, access our Space Planner tool, and view account history.
The white vinyl Brighton Loveseat can elevate your event space inside or out. Partner with the modular Brighton Collection to create larger lounge seating.
The white vinyl Brighton Loveseat can elevate your event space inside or out. Partner with the rest of the modular Brighton Collection to create larger lounge seating. To create a loveseat with arms, create with two Brighton Corner Chairs.
Also available in beige sand fabric.
| Color Details | White |
|---|---|
| Length | 66 |
| Depth | 32.50 |
| Height | 29.75 |
| Floor to Seat Height | 16.00 in |
| Seat Dimensions | 66.00 in L x 21.50 in D |
| Weight | 70.000000 |
| Weight Limit | 275 lbs |
| Material | Vinyl |
| Features | Customizable, Modular, Indoor/Outdoor |
| Please Note | We recommend placing outdoor products under a tent or similar covering to prevent damage and potential replacement fees. Contact your account executive for venue approval. |