Brighton Sectional, White Vinyl
Item Code
BRSCWH
The white vinyl Brighton Sectional can enahnce any indoor or outdoor event space. Partner with the modular Brighton Collection to for more lounge seating.
Login to view and save your favorite products, access our Space Planner tool, and view account history.
The white vinyl Brighton Sectional can enahnce any indoor or outdoor event space. Partner with the rest of the modular Brighton Collection to for more lounge seating. Also available in beige sand fabric.
| Color Details | White |
|---|---|
| Length | 98.5 |
| Depth | 65 |
| Height | 29.75 in |
| Floor to Seat Height | 16.00 in |
| Seat Dimensions | 98.50 in L x 21.50 in D |
| Weight | 158.000000 |
| Weight Limit | 275 lbs |
| Material | Vinyl |
| Features | Customizable, Modular, Indoor/Outdoor |
| Please Note | We recommend placing outdoor products under a tent or similar covering to prevent damage and potential replacement fees. Contact your account executive for venue approval. |