Lyon Chair
Only %1 left
Item Code
Lyon Chair
Casual yet sophisticated plastic chair suitable for both indoor and outdoor spaces. Available in sage green and warm sand.
Login to view and save your favorite products, access our Space Planner tool, and view account history.
Casual yet sophisticated plastic chair suitable for both indoor and outdoor spaces. Available in sage green and warm sand.
The Lyon Chair demonstrates how a seemingly casual design can possess an understated elegance and sophistication. Whether used indoors or out, the Lyon Chair will elevate your event design. Available in sage green and warm sand beige.
| Length | 21.50 |
|---|---|
| Depth | 20.50 |
| Height | 30.50 |
| Floor to Seat Height | 18.00 in |
| Seat Dimensions | 20.00 in L x 18.50 in D |
| Weight | 10.500000 |
| Weight Limit | 330 lbs |
| Features | Indoor/Outdoor |
| Material | Plastic |
| Please Note | We recommend placing outdoor products under a tent or similar covering to prevent damage and potential replacement fees. Contact your account executive for venue approval. |