Beverly Oasis Large Grouping, Olive Green Fabric
Item Code
BLGNPC
Large channel stitch modular ottoman system in dynamic olive green fabric.
cortevents.com will be down for maintenance on Thursday, April 2nd between 5pm-6pm PST. We apologize for the inconvenience and thank you for your patience.
Login to view and save your favorite products, access our Space Planner tool, and view account history.
Channel stitch modular ottoman system in dynamic olive green fabric works with Beverly Bench Ottomans to create large, stand alone seating configurations.
| Color Details | Olive Green |
|---|---|
| Length | 139 |
| Depth | 80 |
| Height | 28 |
| Floor to Seat Height | 18.00 in |
| Seat Dimensions | 20.00-30.00 in D |
| Weight | 345.000000 |
| Weight Limit | 350 lbs per seat |
| Material | Fabric |
| Features | Modular |