Razor Armless Chair
Item Code
SC10
Modern white plastic stacking chair.
Login to view and save your favorite products, access our Space Planner tool, and view account history.
Modern white plastic stacking chair available in large quantities.
| Color Details | White |
|---|---|
| Length | 19.75 |
| Depth | 23.5 |
| Height | 31.75 |
| Floor to Seat Height | 17.75 in |
| Seat Dimensions | 16.00 in L x 17.25 in D |
| Weight | 8.250000 |
| Weight Limit | 350 lbs |
| Features | Indoor/Outdoor |
| Please Note | We recommend placing outdoor products under a tent or similar covering to prevent damage and potential replacement fees. Contact your account executive for venue approval. |