Boca Armless Chair, Tan
Item Code
BOCAC
On trend and durable brown/gray woven frame armless chair with tan cushions.
Login to view and save your favorite products, access our Space Planner tool, and view account history.
On trend and durable brown/gray woven frame armless chair with tan cushions, perfect for outdoor events.
| Color Details | Tan |
|---|---|
| Length | 28 |
| Depth | 33 |
| Height | 25.5 |
| Floor to Seat Height | 16.00 in |
| Seat Dimensions | 28.00 in L x 19.00 in D |
| Weight | 40.000000 |
| Weight Limit | 350 lbs |
| Features | Customizable, Modular, Indoor/Outdoor |
| Please Note | We recommend placing outdoor products under a tent or similar covering to prevent damage and potential replacement fees. Contact your account executive for venue approval. |